Ders Seçenekleri

Yoga I: Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler ana pozları öğrenmek, nefes-hareket takibine başlamak, doğru hizanın temellerini atmak için idealdir. Poza giriş ve çıkışların daha detaylı verildiği bu derslere daima katılabilir veya 1-2 ay devam ettikten sonra hazır hissedince bir üst seviyedeki derslere geçebilirsiniz.

Yoga I-II: Yoga pratiğinde ilerlemeye başlamış; ancak daha çok “güçlenmeye” ihtiyacı olduğunu hissedenler için uygun olan bu derslerde karın bölgesini uyandıracak, kol ve bacakları güçlendirecek güçlü ve dengeli akışlar uygulanırken, düzenli pratiklerde uygulanmakta olan zorlayıcı pozların detayına inilir.

Vinyasa Yoga: Pozlar arası geçişlerin akıcı biçimde gerçekleştiği, nefes ve hareketin eş zamanlı akışına özen gösterilen derslerdir. Vinyasa Yoga derslerde akışlara, hareketlerin arasında özel bağlantılarla geçişlere yer verilir. Akışa, harekete, su ve hava elementlerinde baskın, coşkulu olduğu kadar yatıştıran ve derinleştiren derslerdir.

Yin Yoga: Pozlarda uzun sürelerde kalınan Yin Yoga stilinde, bağ dokuda bir esneme ve kalıcı bir değişim yaşanır. Hem esnekliğin arttığı, hem meditatif yönüyle sakinliği davet eden bu derslerde bedendeki enerji hatları, Meridyenler üzerinde derin bir çalışma gerçekleşir. Yin, edilgen, pasif, içe yönelik ve sakin enerjinin hakim olduğu Yin Yoga dersleri, ilk yoga dersiniz olmak için çok uygun olmayabilir; en azından 10 ders kadar Başlangıç Seviye derslere katıldıktan sonra bu derse başlamanızı öneririz.

Bütünsel Yoga Terapi: Rahatsızlığı veya hareket kısıtı olan, uzun süre bedensel egzersiz yapmamış kişilere, fizik tedavi sonrası egzersiz ve nefesle bedeni güçlendirmek isteyenlere, ileri yaşlardaki ve kişiye özel hareket gereksinimi olan herkese açık olan Yoga Terapi dersleri, bedenin iyileşme potansiyelini ve dengesini geri kazanmasında gerekli davranış ve uygulamaları içerir.

Yoga Fit: Yoga temelleri üzerine inşa edilen ve Fitness hareketlerini de içeren Yoga Fit dersleri yoğun egzersizleri ile dayanıklılığınızı ve gücünüzü artırırken, kontrollü gerçekleştirilen hareketler ile tüm beden bölgeleri çalıştırılır, beden-hareket kontrolü sağlanır. Orta ve ileri seviye öğrenciler için uygundur.

Yin & Yang Yoga: Yin ve Yang, her şeyde mevcut olan iki göreceli niteliği tanımlayan Tao’cu kavramlardır. Yin daha içsel, pasif, serin ve aşağı doğrudur. Yang daha dışsal, dinamik, sıcak ve yukarı doğrudur. Yin & Yang dersleri dengeli bir uygulama sağlar ve enerji seviyeleri üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Enerji kanallarını uyardığı için zihni ve bedeni sakinleştirip stres ve kaygıyı azaltırken; aynı zamanda bedeninizi güçlendiren, tonlayan ve esnekliğinizi artıran bir uygulamadır.

Mat Pilates: Mat üzerinde bölgesel olarak kasları çalıştırarak, ayakta ve yerde yapılan hareketler dizisiyle omurga sağlığına faydalı olup ve kas dokusunu güçlendirir. Aynı zamanda vücut dayanıklılığını ve eklemlerin hareket kabiliyetini artırır. Etkili bir şekilde karın-kalça-bacak kaslarını çalıştırarak tüm vücudu şekillendirmeye yardımcı olur. Orta seviye dersler, zorlayıcı ve güçlendirici serileri ile deneyimli öğrencilere uygundur.

Core & Abs: Core & Abs egzersizleri, karın kasları ve merkez kasların uyum içinde çalışmasına ve güçlenmesine yardımcı egzersizlerdir. Bu bölgedeki kasların stabil ve güçlü olması diğer kasların daha verimli çalışmasını sağlar; böylece hareket koordinasyonunuzu kolaylaştırır ve sağlıklı bir postüre katkı sağlar.

*