YOGATIME Yoga Alliance Onaylı 200 Saat Yoga Uzmanlık Programı

YogaTime

09/01/2021 09:15 - 02/05/2021 17:30 YogaTime

YOGATIME Yoga Alliance Onaylı 200 Saat YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Mindfulness Odaklı ve Somatik Yaklaşımla
Deniz Bağan, Sevgen Bengi Kıran ve Sosi Eker ile
Ocak-Mayıs 2021

Deniz Bağan’ın yoga, meditasyon, anatomi, sinir bilim, farkındalık ve özşefkat alanlarındaki 15 yıllık tecrübesi ile hazırlanmış program; temel yoga bilimi üzerine uzmanlaşmak isteyen ve bunu günümüz değişim ve dönüşümü ile entegre deneyimlemek isteyen herkes için uygundur.

Yoga felsefesi, temel hatha yoga pozları, temel ve işlevsel anatomi, kadim nefes çalışmaları, meditasyon uygulamaları, temel sinir sistemi teorileri ve duyu bütünlüğü konularında donanımlı; mindfulness ve somatik yaklaşım temelli güvenli bir ders sunabilen yoga hocaları yetiştirmeye yönelik program 9 Ocak’ta başlayacaktır.

Programa kimler katılabilir?
Kendi bedeninin işleyişine, sinir sistemi ve zihne, hareket-beden ilişkisine merak duyan,
Kendi yoga uygulamasında derinleşmek ve gelişmek isteyen,
Yoga uzmanı olup, yogayı paylaşmaya, yoga dersi vermeye tutku duyan,
Yoga felsefesini, insan varlığının gizemlerini kavramaya merak duyan,
Ve en az 3 aylık yoga uygulaması bulunan her seviye yoga öğrencileri.
*Program başlamadan ne kadar önce düzenli yoga uygulamasına başlarsanız, buluşmalarda incelenen konuları yorumlamak ve uygulamaya aktarabilmek sizin için o kadar kolay olur.

Tanışma Dersi & Sohbeti: 16 Aralık ve 29 Aralık 19:30-20:30 (Online)
Buluşma Tarihleri:
1. Buluşma : 9-10 Ocak’21 (ONLINE)
2. Buluşma: 23-24 Ocak’21 (YÜZYÜZE)
3. Buluşma: 30-31 Ocak’21 (YÜZYÜZE)
4. Buluşma: 13-14 Şubat’21 (ONLINE/YÜZYÜZE)
5. Buluşma: 27-28 Şubat’21 (YÜZYÜZE)
6. Buluşma: 13-14 Mart’21 (ONLINE/YÜZYÜZE)
7. Buluşma: 27-28 Mart’21 (YÜZYÜZE)
8. Buluşma: 03-04 Nisan’21 (ONLINE)
9. Buluşma: 10-11 Nisan’21 (YÜZYÜZE)

  • İnziva hariç tüm buluşmalara online katılım şansı olacaktır.

İNZİVA: 28 Nisan – 2 Mayıs’21
*Hafta sonu buluşmaları 09:15-17.30 arasındadır.
*İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir. İnziva mekanı Karakaya Retreat, Gümüşlük’tür.
*Program, Aralık’ta ilk buluşma ile başlar, 9 hafta sonu buluşması ve Nisan sonunda 5 günlük inzivası haricinde, program süresince öğrencinin stüdyoda en az 60 ders katılımı, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir.
*Hafta sonu buluşmalarına %85 katılım, inzivaya tam katılım gereklidir. Buluşmalar arası asistanlarla ara buluşmalar ve geri bildirimler ile hocalar ve öğrenciler arasında sürekli bilgi ve iletişim akışı devam eder.

Program İçeriği:
Program içeriğinde Temel Hatha Yoga pozları, versiyonları, işlevsel hedefleri, eklem dinamikleri, bu pozları uygulama ve öğretme metotları, güvenli ders verme ve dokunarak yönlendirme pratiği, ders planlama ve serileme mantığı, temel nefes teknikleri, meditasyon ve mantralar, temel yoga anatomisi ve enerji anatomisi yanında yoga felsefesi ve etiği bulunur.
Teorik program saatleri, grup uygulama ve kendi uygulamanız dışında, ders gözlemleme, asistanlık ve birebir ders verme pratiği de içeren bu program, yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yolunda ilerlemek isteyen, yogayı yaşamına katan sağlıklı her birey için uygundur.
Deniz Bağan ile 6 tam günlük ONLINE buluşmada; yoga felsefesi, meditasyon, sinir sistemi, somatik kanal ve yoga ilişkisi, duyu bütünlüğü ve travmaya duyarlı ders anlatım dili öğretilecektir.
5 günlük inzivada Deniz ile alan terapi çalışmaları, yoga uzmanı için ilişki ve içsel çalışmalar gerçekleştirilecektir.
Sevgen Bengi Kıran ile 8 tam günlük buluşmada; 8 basamaklı yoga yolu, anatomide derinleşme, yoga pozlarının dinamikleri ve işlevsel anatomik hiza uyarlamaları, somatik ve işlevsel yaklaşımla yoga dersi oluşturma, ders verme pratikleri, enerji anatomisi ve pranayama konuları üzerinde çalışılacaktır.
Sosi Eker ile 4 tam günlük buluşmada; temel yoga pozlarının kas-iskelet sistemi detayında incelemesi, ileri seviye poz pratikleri, temel düzeyde yoga terapi, hamile yogası ve ayurveda konuları işlenecek; ayrıca yogada uzmanlaşırken izleyeceğiniz yolda size yardımcı olacak, farklı yoga uzmanları ile farklı yoga türleri deneyimlenecektir.
Kayıt için: Lütfen info@yogatime.com.tr adresine bir eposta gönderin. Size katılım formu gönderilecektir. Formu doldurup gönderdiğinizde sizi arayacağız.
Detaylı bilgi için: sevgenbengi@gmail.com / Sevgen Bengi Kıran

Ücret:
Program ücreti KDV dahil tutar 9750TL.
Yerinizi kesinleştirmek için 10 Kasım 2020’ye kadar 1000TL depozito yatırabilirsiniz.
Kalan miktarı, 5 Aralık, 5 Ocak, 5 Şubat, 5 Mart ve 5 Nisan’da 5 eşit taksit (1750TL) halinde ödeyebilirsiniz. Detaylar ve sorularınız için lütfen bizimle görüşün.
4 Kasım’e kadar tek seferde ödenirse KDV dahil tutar 8500TL’dir.
4 Aralık’a kadar tek seferde ödenirse KDV dahil tutar 9000TL’dir.
*Bu program ücreti içine, Uzmanlık Programı boyunca toplamı 6 ay olmak üzere Yogatime’da sınırsız yoga ders katılım hakkı dahildir.
*İnziva dersleri ve içeriği ücrete dahil olup, yol ve konaklama masrafları öğrenciye aittir.
*Şehir dışından gelecek katılımcılar için ufak bir destek indirimi uygulanır. Lütfen kayıt formunda adresinizi ve bu durumu mutlaka belirtiniz.

Deniz ile gerçekleşecek ve teorik bilgi içerecek 6 günlük buluşmalar ONLINE, Sevgen ve Sosi ile gerçekleşecek tüm teorik ve pratik buluşmalar Şişli’deki stüdyomuzda yüz yüze gerçekleşecektir.
İNZİVA Deniz’in ile birlikte 5 gün boyunca YÜZYÜZE gerçekleşecektir.
Olası koşullara uygun olarak, tüm programda ONLINE Zoom yayın imkanı olacaktır.
Sertifika:
Yogatime, Yoga Alliance üyesidir; Program başarıyla tamamlayan ve sözlü/yazılı değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler YA Sertifikası alır. YA koşullarını yerine getiremeyen adaylar, 200 Saatlik Katılım Sertifikası alırlar.

Online Rezervasyon