Mehmet Ali Kara

1983 yılının bir yaz ayında Kayseri’de doğdum. İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra hep denemek istediğim flamenco dansını öğrenmek için eğitimlere başladım. Dans etmenin keyfini tadıp ritmin içinde daha da derinleşmek ve dengemi kaybetmeden kendi eksenimde dönüşler yapabilmek amacıyla pilates yapmaya karar verdim. İstikrarla katıldığım pilates derslerinden birisine geç kaldığım için yoga dersine yönlendirildim. Kapıyı açıp sınıfa girdim. Halen o sınıfın içindeyim…

2011 yılında bedensel gereksinimlerle ilk kez girdiğim yoga dersinden bu yana ruhsal anlamda olumlu dönüşümler yaşadım. Ne bu olumlu dönüşümlerden ne de yoga yapan insanların kattıklarından vazgeçemediğimden halen yoga yapmaktayım. İki sene süren öğrencilik sürecinden sonra 2013 yılında Deniz Bağan Özoğul ve Çelen Ramok Arıman tarafından yönetilen Yogatime 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik kursuna katıldım. Artık yoga eğitmeni sıfatıyla öğrencilik hayatıma devam ediyorum. Hatha yoganın akışkanlığının yanında Yin yoganın durağanlığı da bir o kadar beni cezbetmektedir. Anatomiye olan merakımdan ötürü 2014 yılında Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga eğitmenlik eğitimine başladım. Her verdiğim ve aldığım derste halen en baştaki o coşkuyu hissetmekteyim.

Yoganın benim için anlamı iç dünyama doğru yaptığım bir seyahat… Ezbere bildiğimi düşündüğüm bu dünyanın sürekli yeni kıtalarını keşfetmekteyim. Her yeni keşif ileriye bir adım daha atmam için bana cesaret vermekte.

Buraya kadar geldiğin için Namaste.

2014 Devrim Akkaya – 200 hrs Yin Yoga Teacher Training (devam ediyor)
2014 Dechen Thurman – 5 Element Jivamukti Workshop
2014 Nicole Ohme – Vinyasa Flow Yoga Workshop
2014 Çelen Dide Ramok – Kalbin Uyanışı & Geriye eğilmeler Workshop
2014 Nicole Ohme – ‘Hands on Adjustments’ Workshop
2014 Deniz Bağan Özoğul – PSOAS Farkındalık Workshop
2014 Seane Corn – Detox Akışı
2013 Onur Saatçi – Temel Yoga Masaj Atölyesi
2013 Başak Yüksel – Yoga Terapi: İncinmelerle Çalışmak Workshop
2013 Deniz Bağan Özoğul & Dide Çelen Ramok – 200 hrs Hatha Yoga Teacher Training, Yoga Alliance Certificate
2013 Adam Keen – Ashtanga Workshop