Hikayemiz

Vedat Havlucu, Sima Havlucu ve Deniz Bağan’ ın yoga tutkusuyla bir araya gelerek 2009 yılında kurdukları Yoga Merkezi YOGATIME, bir yuva sıcaklığı ve samimiyetinde, Şişli Halaskargazi Caddesi’nin üzerinde adeta bir vaha gibi bulunuyor; kurucuları ve eğitmenleri taze bir nefes, bütünsel denge ve keyifli dersler için “Şimdi Yoga Zamanı” diyor!

Yogatime’ın kuruluş hikayesinde Vedat Havlucu’nun hayali ve emeği çok büyük, 10 yılı aşkın yoga deneyimi ve yoganın bedeninde, hayatında yarattığı değişimlerin getirdiği güvenle yola çıkmış. Vedat’ın dersleri güçlendirici, eğlenceli ve bol süprizli; öğrenciler akışların içinde nefes farkındalığını kaybetmeksizin beklenmedik pozlara kolaylıkla giriveriyorlar. Tabi Türkiye’de ilk defa gözlerin bantla kapandığı Dark Yoga dersinin de yaratıcısı yine Vedat. Yola arkadaşlarından biri eşi Sima Havlucu, hem yoga hem pilates eğitmeni, hem de İstanbul’daki sayılı Aeroyoga uygulatıcılarından; gerek kuruluş gerek gelişim sürecinde karşılaştıkları her türlü zorluğu aşmanın sabrı, gücü ve enerjisini de yogadan almış. Yoga ve Pilatesin bir harmanı olan Yogilates dersleri büyük ilgi görüyor. Zincirin 3. halkası Deniz Bağan, Sima ve Vedat’ın uzattıkları elleri tutup adım atmış ve yoga dersleri, reiki seminerleri, meditasyon derslerinin bir adım ötesinde merkezin Yoga Hocalık programının adımlarını atmış. Deniz çoğunlukla vinyasa stildeki derslerinde yogayı bir tavır, bir iç gözlem yolculuğu ve cesaretle duyarlılaşmaya davet olarak sunuyor.

Yogatime eğitmenleri ders verdikleri alanda uzman, samimi, öğrencilere duyarlı ve açık bir ekip; öncelik güvenli, anlaşılır ve herkesin kendi alanında özgür ve uyum içinde hissedebildiği dersler vermek.  İnce uzmanlık alanlarıyla derslerin çeşitliliğine ve merkezin üyelerine katkıda bulunarak, Yogatime’ı şimdi, şu anda yogaya başlamak için eşsiz bir merkez haline getiriyorlar. Yogatime’ın 3 ayrı salonu, genişçe karşılama ve bekleme alanı, üyelerin kitap ödünç alabildiği zengin bir kütüphanesi var. Üyelerin merkezi tarif ederken en çok kullandıkları tabir “Yogatime evim gibi”.

Zihinsel, ruhsal ve bedensel bütünlüğe yönelik bir yaşam sanatı olan Yoga dersleri haftaiçi akşam ve haftasonu sabah-öğlen saatlerinde yoğun olmak üzere çeşitli stil ve seviyelerde devam ederken, merkezde aynı zamanda bedenin merkezinden kontrol ve odaklanma ile yapılan ve postürden karın gücüne çok hızlı sonuçlar veren Pilates dersleri de revaçta. Yogatime’da Meditasyon dersleri ve atölyeleri, Yin Yoga ve Terapiye yönelik yoga dersleri, Yogilates ve AeroYoga dersleri, Reiki seminerleri, nefes çalışmaları ve yeni yetişen eğitmenlerle staj dersleri sürerken, aynı zamanda mekan zaman zaman uluslararası platformda isim yapmış çok değerli Yoga Eğitmenlerinin bir kaç günlük yoğun yoga etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Ulaşım açısından son derece merkezi, metro çıkışına 3dk, otobüs durağına 1 dk mesafedeki Yogatime, zorlu şehir yaşamının içinde yeniden sağlıklı bir omurga, derinleşen bir nefes, genişleyen hareket kapasitesi ve zihinsel dinginlik için şimdi herkesi bekliyor!