Güniz ile Masaj Terapi

Yogatime’da çok farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli terapi ve masaj seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
İhtiyacınıza uygun olarak terapistimizle görüşerek seçeceğiniz enerji-beden terapileriyle sinir sistemi, hormonlar ve hisler üzerinde hızlıca olumlu etkiler yaratabilirsiniz. Bedendeki enerji hatlarının uyanmasıyla canlılık, günlük enerji düzeyi artar ve duygu halleri dengelenir.

Masaj uygulamaları ise ilk etapta birikmiş gerginliği gidererek, yoga, pilates ve her stil fitness yöntemleri ile çalışırken bize büyük bir destek sağlar.
Masajla fiziksel, zihinsel ve duygusal bir açılma ve rahatlama yaşanır.
Düzenli masaj, tüm sistemleri canlandıran ve arındıran koruyucu bir terapi niteliğindedir. Lenf ve hormon sistemleri üzerindeki uyarıcı niteliği ile masaj vücudun direncini artırırken, masaj süresince salgılanan endorfin hormonu ile çok boyutlu bir gevşeme ve dinlenme yaşanır.

Masaj ve Terapi Seçenekleri

Derin Bağ Dokusu Masajı
Fiziksel antrenman veya efor içeren çalışmaların yanısıra alınan derin bağ doku masajı kaslarda biriken laktik asidin dağılmasına, hızlanan dolaşım ve boşaltım ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Artan dolaşım ile dokular kanla yıkanır, ısınır ve beslenip canlanırken, güvenli dokunuşun ve salgılanan hormonların etkisiyle kaslarda gerilim azalır, sinirler yatışır, psikolojik ve fiziksel bir rahatlama yaşanır. Günün yorgunluğu ve stresi rahatlarken, kişi bedeninin daha çok farkına varır.

Shiatsu
Uzakdoğu kökenli bir terapi tekniği olan Shiatsu’da terapist eller, parmaklar, dirsekler ve dizleri kullanarak bedendeki Meridyen hatları üzerinde belli noktalara basınç uygulayarak, bedende enerjinin fazla yüklenip sıkıştığı bölgeler ve enerjiden noksan bölgeleri dengelemeye başlar. Düzenli Shiatsu bütünsel sağlık için çok etkili, derin bir yöntemdir.

Tetik Nokta Terapi
Hatalı postür, omurga kaynaklı duruş bozuklukları, maruz kaldığımız yetersiz veya hatalı ergonomik koşullar, travma ve kazalar sonucu kaslarda kendiliğinden çözülmeyen kas düğümcükleri oluşur. Tetik nokta masajı ile bu noktaların açılması ve bedenin dengesine kavuşması mümkün olur. Tetik nokta düğümleri açıldıkça, çeşitli bozuklukların sebep olduğu yerleşmiş ağrılar ve tutulmalar gevşemeye, hareket alanını sınırlayan ağrılı ve tutulmuş kaslar rahatlamaya başlar.

Refleksoloji
Çoğunlukla ayak tabanlarındaki belirli bölgelere baskı uygulayarak yapılan Refleksolojide, sadece bu taban bölgesinden bedendeki tüm organ ve sistemlere ulaşarak, bedenin kendi kendini onarma yeteneği harekete geçirilir. Özellikle bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri ile bilinirken, depresyon ve panik atak gibi rahatsızlıklarda da önerilmektedir.

Hamile Masajı
Bebek bekleyen kadınlar için, gebeliğin dönemine bağlı olarak değişen, gebelik süresince oluşan kramplar, sırt ve bel ağrıları, değişen ağırlık merkezinden dolayı gerilen kasları rahatlatırken, hem gelişmekte olan bebeğe hem de annenin yaşamsal organlarına kan dolaşımını destekler ve anneyi rahatlatarak dolaylı olarak bebeğe de rahatlatıcı, dinlendirici ve gelişimini destekleyici hormonlar ile etki eder.

KranioSakral Terapi
Uygulamalar arasında en yumuşak, belli belirsiz dokunuşları olan teknik olmasına rağmen bedendeki etkisi en derin hissedilen çalışma olan KranioSakral terapi ile doğumumuzdan bugüne bedende taşıdığımız sıkışmış gerilimler çözülür ve bu çalışma ile doğrudan bedenin merkezindeki omurilik hattındaki ritmin dengelenmesi sağlanmış olur.

Özellikle Migren, Vertigo, otoimmün rahatsızlıklar, sinir sistemini etkileyen hastalıklar, stres kaynaklı rahatsızlıklar, geçmiş travmalar gibi durumlar için önerilir. Seans alan kişiler çok derin ve etkili bir dinlenme ve teslimiyet hissi yaşadıklarını dile getirirler.

Diğer Uygulamalar
Seansında uyguladığı diğer teknikler için terapistimizle görüşebilir, Feldenkrais Tekniği, String Enerji, Theta Şifa Tekniği ve Deeksha Enerji uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Terapistimiz Güniz Zeybekoğlu Kimdir?

Güniz Zeybekoğlu, 10 yıl boyunca TÜBİTAK bünyesinde yürüttüğü Metalurji Yüksek Mühendisliği görevi sırasında yan uğraş olarak katıldığı sayısız kişisel gelişim eğitim ve seminerleri sayesinde Beden-Zihin ve Ruh sağlığının önemini kavramış ve en çok bilgi sahibi olması gerektiğini hissettiği Beden Sağlığı üzerinde yoğunlaşmaya karar vermiştir.

Alman Tatjana Rottenberg’in öğrencisi ve asistanı olan terapist, Klasik Masaj, Shiatsu ve Derin Bağ Dokusunu birleştirerek uyguladığı masaj tekniğine Tetik Nokta Terapi, Refleksoloji ve Reiki’yi de eklemiştir.

Ayrıca enerjetik beden terapilerinde Bioenerji, Theta Şifa Tekniği, Deeksha Enerji ve String Enerji uygulamalarını da ekleyerek şifa çalışmaları üzerine deneyimlerini arttırmıştır. Theta Healing Basic DNA eğitiminde 12 sarmallı DNA ile gençlik ve yaşam kromozomlarının aktive edilmesi üzerinde çalışarak, yaşlanmanın nasıl geri çevrilebileceğini keşfetmiştir. Tüm bunları yaparken de ”Yaratıcının Koşulsuz Sevgi” kanalına açılmayı öğrenmiştir. İLAHİ DOKUNUŞ-DEEKSHA ile bugüne dek kullandığı tüm enerjetik beden terapileri bilgilerini İlahi Dokunuş ile besleyerek yoluna devam etmektedir.

Masajın rahatlatma özelliğinin ötesinde ruhsal çalışmalarla bir arada uygulandığında iyileştiren bir teknik olduğunu söyleyen Zeybekoğlu, bu yönde geliştirmiş olduğu enerjetik uygulamalarla çalışmalarına devam etmektedir. Derin Yaşam Akademisi ile bir yıl süren Ileri Düzey Bütüncül Koçluk eğitimini tamamlayarak burada öğrendiği Acı Beden Temizliği ve Düğüm Çözme Tekniği ile uyguladığı manuel terapileri birleştirerek somatik çözümlemeler (bedende ruhsal travmaların çözülmesi) ve beden farkındalığını bir arada sunmaktadır.

Hem kendi gelişiminin devamlılığı, hem danışanlarının bu gelişim ve arınma süreçlerinden en üst düzeyde fayda almasını sağlayarak hep daha iyiye ulaşabilmek için, eğitimleri hayatının önemli bir parçası olarak görür. 2014 yılında başladığı bir Feldenkrais metodu olan BONES FOR LIFE eğitimi ile kemik yoğunluğunu arttırarak iskelet sistemini güçlendirme ve postürü iyileştirmeyi hedeflemektedir. 2014’te başladığı bir diğer eğitim olan özellikle migren vakalarında kalıcı çözümler aldığı KRANİYOSAKRAL TERAPİ eğitimlerine halen devam etmektedir.

Bağımsız çalışmalarının yanında Güniz Zeybekoğlu aynı zamanda DeğişimGrup Kişisel Gelişim Platformu’nda Proje Koordinatörlüğü ve Beden Terapistliği görevlerini birlikte sürdürmektedir.

www.gunizzeybekoglu.com

https://www.facebook.com/gunizzeybekoglu