Gayatri Senem ile Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı

Bilinen en eski ve kadim bilgi olduğuna inanılan Ayurveda, yalnızca yaşayan ve inorganik şeylerde değil, aynı zamanda düşüncelerimizde, duygularımızda ve eylemlerimizde de yaşayan güçlü enerjilere odaklanan 5000 yıllık bir yaşam bilimidir. İnsan bedeni, doğa ve yaşamsal döngülerin bir bütün olarak, iç içe yaşanmasını temel alan bu kadim bilgiyi üstadlar, ‘uzun zaman sağlıklı yaşama sanatı’ diye tarif eder.

Evrendeki elementleri ve bu elementlerin insan bedeninde tezahür edişini, fiziksel, zihinsel ve psikolojik eylem ve düşüncelerimiz, beslenme ve yaşam tarzımızla dengeleme yöntemlerini gösteren Ayurveda, her insanın bir element dengesi içinde özel bir beden tipine (dosha) sahip olduğuna inanır. Vata, Pitta, Kapha olarak adlandırılan dosha kombinasyonları, her bedende farklı dengelerde görülür. Fiziksel, zihinsel, psikolojik hastalıkların sebebinin ise bu element ve dosha dengesinin bozulması olduğunu kanıtlarla anlatan Ayurveda, bedenimize uygun bir yaşam tarzı sürdürdüğümüzde hastalıkların daha oluşmadan önlenebileceğini ve oluşmuş hastalıklarda ise tamamen doğal yöntemlerle tedaviye destek olabilecek terapi yöntemleri sunuyor.

Ayurvedik seanslarda sizin kendinize ait beden tipiniz (dosha) tespit edilerek size özel beslenme, yaşam tarzı, bedensel aktivite önerileri ile ‘uzun ve sağlıklı yaşam’ın yollarını gösteriyoruz.

İhtiyacınız doğrultusunda; kronik ağrılar, migren, eklem ve kas ağrıları, otoimmün rahatsızlıklar gibi fiziksel rahatsızlıklarda destek terapi yöntemleri, yine Ayurvedik danışmanlık seanslarının ilgi alanına giriyor.

Beden tipinizi tespit etmek, uzun ve sağlıklı yaşam yöntemleri ile tanışmak üzere Gayatri Senem ile Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı için randevu alabilirsiniz. Seanslar 1,5 – 2 saat sürmektedir ve rahat kıyafetlerle gelinmesi tercih edilir.

Not: Fiziksel rahatsızlıklarda Ayurveda ile alternatif terapi yöntemleri sunulur; Ayurveda’nın tek başına tedavi etmek gibi bir iddiası yoktur.

Ücretlendirme:
İlk seans: 450 TL Nakit, 525 TL Kredi Kartı 
Terapi seanslar: 350 TL Nakit, 410 TL Kredi Kartı (Abyhanga, kupa çekme vb terapi seanslar için geçerlidir.)