Beyza ile Refleksoloji Seansları

Refleksolojideki refleks terimi, yansıma, aksetme anlamına geliyor. Ayaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşıyor. Başka bir deyişle, her organın yansıdığı bir yer bulunuyor. Her organ bu yansıma alanları ile aynı zamanda bir ilişki içinde. Refleksoloji, vücut enerjisinin dengeli bir biçimde organlara yayılmasını yardımcı olarak, vücuda denge getirmeyi sağlıyor. Ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır ve Temel prensip ayak altındaki REFLEKS noktalarına baskı uygulayarak vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirmektir. Refleksolojinin en önemli etkisi hastayı daha güçlü hale getirmesidir. Bedenin kendi kendini iyileştirme mekanizması harekete geçirilir ve fiziksel bedendeki ya da henüz fiziksel bedende ortaya çıkmamış, enerji bedenindeki blokajların çözülmesi sağlanır. Alternatif terapidir.

Alternatif terapiler, zihin, ruh ve beden beraberliğini dikkate alan bütüncül yaklaşımı kullanarak kişiye yardımcı olurlar. Maksat semptomları ortadan kaldırmak değil, sorunların köküne inip nedenini anlamaya çalışmaktır. Terapilerde kişinin sorunları her yönüyle ele alınır; zihin, ruh ve beden bütünlüğü göz önünde bulundurulur ve kişiye genel bir denge ve uyum getirilerek rahatsızlığından arındırılmaya çalışılır.

Bütüncül yaklaşımda hasta, hastalığının sorumluluğunu bizzat kendi almalıdır, çünkü hastalık kişinin kendi düşüncelerinin, eylemlerinin sonucudur ve iyileşebilmek için kişi iyileşmeyi gerçekten arzulamalıdır. Bu nedenle kişinin kendisini hasta eden yaşam biçimini değiştirmesi, mazeretsiz, bahanesiz ve kaçınılmaz olarak gereklidir.

Refleksolojinin faydaları
* Rahatlatır
* Ağrı kesici, Kan dolaşımını düzenler
* Bağışıklık sistemini güçlendirir
* Stresi azaltır
* Toksin arındırıcıdır
* Kaslar ve tendonlardaki spazmı azaltır
* Hastalık sonrası vücutta toplanan ödemin atılmasına yardımcı olur
* Yağ ve ter bezlerini aktifleştirerek cildin nemlenmesini sağlar.

Seans Ücreti : 250 TL (75 Dakika)